OPRAVY SERVIS iMac

PŘI PROBLÉMECH S IMAC, ZAVOLEJTE, PORADÍME
DIAGNOSTIKA ZDARMA PŘI OPRAVĚ - SVOZ DO OPRAVY ZDARMA
(+420) 733 602 666

iMac se přehřívá nebo dokonce sám vypne

V případech přehřívání iMacu je na vině nejčastěji zanášení chladícího systému prachem. Dále časem se poškodí teplo-vodivé pasty mezi čipy a chladící soustavou, které ztrácejí schopnost vodit teplo, zanáší se i ložiska ventilátorů a celá základní deska se pokrývá vrstvou prachu, který zvyšuje teplotu zařízení. Doporučujeme tuto závadu nepodceňovat, protože může mít za následek případné poškození spojů na základní desce a při zanedbání následnou opravu prodražit.

Na displayi iMacu se zobrazují čáry nebo jiné artefakty

Může se jednat o jakékoliv vady v obraze, čímž je pravděpodobné poškození základní desky v oblasti grafického čipu nebo přímo grafické karty. Doporučujeme telefonicky konzultovat, ovšem když rovnou objednáte svoz zařízení do opravy, ozveme se co nejdříve. V případě iMacu je bezpečnější zařízení zasílat v originálním balení.

Po zapnutí iMacu, se jen točí kolečko a nic víc

iMac zapnete, uprostřed se točí kolečko načítání a operační systém se nenačte. Může se jednat o lehčí závadu operačního systému, ovšem například i poškození pevného disku s Vašimi daty, vadu kabeláže nebo i samotné základní desky.

Na zapnutém iMacu se objeví přeškrtnutá složka nebo složka s otazníkem

Na iMacu se po zapnutí objeví na displayi pouze přeškrtnutá složka nebo složka s otazníkem. Může se jednat o obdobné vady jako v případě točícího se kolečka, což značí i obdobné vady. Může se jednat o lehčí závadu operačního systému, ovšem například i poškození pevného disku s Vašimi daty, vadu kabeláže nebo i samotné základní desky.

iMac nelze zapnout

Pokud iMac nereaguje na zapnutí, nejpravděpodobnější příčinou může být poškození napájecího zdroje, nebo základní desky.

Po zapnutí, iMac zahraje, ale nic nezobrazí na displayi

V tomto případě se s největší pravděpodobností jedná o závadu poškození základní desky. Nejčastěji v oblasti grafického čipu. Každopádně doporučujeme raději co nejdříve konzultovat případné doručení na diagnostiku.

iMac je pomalý

Pokud se Vám jeví iMac pomalý, doporučujeme nejprve telefonicky prodiskutovat problém s technikem. Někdy se může jednat o odstranění drobného problému v operačním systému.

iMac po zapnutí pouze pípá

Pokud zařízení po zapnutí pípá, může tento problém diagnostikovat poškození některých komponent, většinou poškození pamětí nebo přímo vadu základní desky. V tomto případě raději zařízení doručte na diagnostiku nebo objednejte svoz do opravy, u nás zdarma.

Upgrade - navýšení rychlosti Vašeho zařízení s využitím rychlých SSD disků

Navrhneme Vám optimální řešení na míru a dle Vašich potřeb ať už s využitím pouze rychlých SSD disků nebo tzv. Fusion Drive, kdy se spojí rychlost SSD a kapacita klasických pevných disků.