OPRAVY SERVIS MacBook Air

PŘI PROBLÉMECH S MACBOOK AIR, ZAVOLEJTE, PORADÍME
DIAGNOSTIKA ZDARMA PŘI OPRAVĚ - SVOZ DO OPRAVY ZDARMA
(+420) 733 602 666

MacBook Air nelze zapnout

Po připojení adaptéru k MacBooku Air, který svítí zeleně nebo oranžově a stisku zapínacího tlačítka se dál nic neděje. Nejpravděpodobnější příčinou může být poškození základní desky, ale i poškození po polití nebo obdobná závada. V tomto případě, doporučujeme raději nečekat a kontaktovat nás co nejdříve.

Po zapnutí MacBook Air, se jen točí kolečko a nic víc

MacBook Pro zapnete, uprostřed se točí kolečko načítání a operační systém se nenačte. Může se jednat o lehčí závadu operačního systému, ovšem například i poškození SSD disku s Vašimi daty nebo i samotné základní desky.

MacBook Air po zapnutí pouze pípá

Pokud zařízení po zapnutí pípá, může tento problém diagnostikovat poškození některých komponent, většinou poškození pamětí nebo přímo vadu základní desky. V tomto případě raději zařízení doručte na diagnostiku nebo objednejte svoz do opravy, u nás zdarma.

Na displayi MacBooku Air se zobrazují čáry nebo jiné artefakty

Může se jednat o jakékoliv vady v obraze, čímž je pravděpodobné poškození základní desky v oblasti grafického čipu. Doporučujeme telefonicky zkonzultovat, ovšem když rovnou objednáte svoz zařízení do opravy, ozveme se co nejdříve.

Politý MacBook Air

Pokud je MacBook Air politý, největším nepřítelem je nyní čas po který je připojená nabíječka a baterie. Pokud se budete řídit následujícími radami, je velká pravděpodobnost, že zařízení půjde opravit. Nejprve zařízení odpojte od nabíječky, nečekejte na vypnutí, ale podržením tlačítka vypínání cca 10 vteřin dojde k jeho vypnutí. Dále, máte-li vybavení, demontujte spodní kryt a odpojte baterii, pokud si nevíte rady, volejte, rádi Vám poradíme. Pokud máte možnost osobního doručení v otevírací době ihned po incidentu, doneste jej, jinak si objednejte přepravu zařízení na opravu nebo volejte na (+420) 733 602 666. Nesnažte se zařízení čistit, sušit, nakládat do rýže a doufat, že bude v pořádku. Čím déle budete čekat, tím se zvyšuje pravděpodobnost silného poškození základní desky nebo prodražení opravy.

MacBook Air se přehřívá nebo dokonce sám vypne

V případech přehřívání zařízení je na vině nejčastěji zanášení chladícího systému prachem. Dále časem se poškodí teplo-vodivé pasty mezi čipy a chladící soustavou, které ztrácejí schopnost vodit teplo, zanáší se i ložiska ventilátorů a celá základní deska se pokrývá vrstvou prachu, který zvyšuje teplotu zařízení. Doporučujeme tuto závadu nepodceňovat, protože může mít za následek případné poškození spojů na základní desce a při zanedbání následnou opravu prodražit.

Na zapnutém MacBooku Air se objeví přeškrtnutá složka nebo složka s otazníkem

Na MacBooku Air se po zapnutí objeví na displayi pouze přeškrtnutá složka nebo složka s otazníkem. Může se jednat o obdobné vady jako v případě točícího se kolečka, což značí i obdobné vady. Může se jednat o lehčí závadu operačního systému, ovšem například i poškození pevného disku s Vašimi daty, vadu kabeláže nebo i samotné základní desky.

MacBook Air spadnul nebo něco spadlo na něj

Při mechanickém poškození například při pádu je vystaveno celé zařízené silnému průhybu a otřesům na které není uzpůsobeno. Z tohoto důvodu po prvotním ohledání doporučujeme být velmi obezřetný, zda-li je vhodné zařízení zapínat nebo nejprve nechat provést kontrolu. Nejčastěji poškozenou součástí bývá display, základní deska a samotné šasí/obal zařízení. Cenu opravy takovéhoto poškození je nutno vyčíslit až po kompletní demontáži zařízení. Ale před doručením do opravy doporučujeme nejprve konzultovat telefonicky.

Po zapnutí, MacBook Air zahraje, ale nic nezobrazí na displayi

V tomto případě se s největší pravděpodobností jedná o závadu poškození základní desky. Nejčastěji v oblasti grafického čipu nebo v oblasti pamětí, ovšem obdobný projev má i poškození po polití. Každopádně doporučujeme raději co nejdříve konzultovat případné doručení na diagnostiku. Pokud se jedná o polití doporučujeme postupovat dle doporučení v odstavci, který se polití věnuje.

Na MacBooku Air nefungují některé klávesy

Příčinou nefunkčnosti kláves nebo celé klávesnice může být několik, ale nejčastějším důvodem bývá poškození při čištění nebo po polití i malým množstvím kapaliny. Právě z důvodu poškození po polití doporučujeme nás raději kontaktovat co nejdříve, kdy technik s Vámi probere veškeré možnosti a nastíní případné řešení opravy.

MacBook Air je pomalý

Pokud se Vám jeví MacBook Air pomalý, doporučujeme nejprve telefonicky prodiskutovat problém s technikem. Někdy se může jednat o odstranění drobného problému v operačním systému.

Na MacBooku Air nekliká touchpad

Jestli-že nelze na touchpadu MacBooku Air takzvaně kliknout, může být nafouknutá baterie nebo poškozené membránové tlačítko samotného touchpadu. Vždy doporučujeme, aby se na závadu podíval technik. Tlačítko dokážeme opravit a baterii vyměnit, ozvěte se.