OPRAVY SERVIS MacBook Pro / Retina

PŘI PROBLÉMECH S MACBOOK PRO, ZAVOLEJTE, PORADÍME
DIAGNOSTIKA ZDARMA PŘI OPRAVĚ - SVOZ DO OPRAVY ZDARMA
(+420) 733 602 666

MacBook Pro nelze zapnout

Po připojení adaptéru k MacBooku Pro, který svítí zeleně nebo oranžově a stisku zapínacího tlačítka se dál nic neděje. Nejpravděpodobnější příčinou může být poškození základní desky, ale i poškození po polití nebo obdobná závada. V tomto případě, doporučujeme raději nečekat a kontaktovat nás co nejdříve.

Po zapnutí MacBook Pro, se jen točí kolečko a nic víc

MacBook Pro zapnete, uprostřed se točí kolečko načítání a operační systém se nenačte. Může se jednat o lehčí závadu operačního systému, ovšem například i poškození pevného disku s Vašimi daty, vadu kabeláže nebo i samotné základní desky.

MacBook Pro po zapnutí pouze pípá

Pokud zařízení po zapnutí pípá, může tento problém diagnostikovat poškození některých komponent, většinou poškození pamětí nebo přímo vadu základní desky. V tomto případě raději zařízení doručte na diagnostiku nebo objednejte svoz do opravy, u nás zdarma.

Na displayi MacBooku Pro se zobrazují čáry nebo jiné artefakty

Může se jednat o jakékoliv vady v obraze, čímž je pravděpodobné poškození základní desky v oblasti grafického čipu. Doporučujeme telefonicky zkonzultovat, ovšem když rovnou objednáte svoz zařízení do opravy, ozveme se co nejdříve.

Politý MacBook Pro

Pokud je MacBook Pro politý, největším nepřítelem je nyní čas po který je připojená nabíječka a baterie. Pokud se budete řídit následujícími radami, je velká pravděpodobnost, že zařízení půjde opravit. Nejprve zařízení odpojte od nabíječky, nečekejte na vypnutí, ale podržením tlačítka vypínání cca 10 vteřin dojde k jeho vypnutí. Dále, máte-li vybavení, demontujte spodní kryt a odpojte baterii, pokud si nevíte rady, volejte, rádi Vám poradíme. Pokud máte možnost osobního doručení v otevírací době ihned po incidentu, doneste jej, jinak si objednejte přepravu zařízení na opravu nebo volejte na (+420) 733 602 666. Nesnažte se zařízení čistit, sušit, nakládat do rýže a doufat, že bude v pořádku. Čím déle budete čekat, tím se zvyšuje pravděpodobnost silného poškození základní desky nebo prodražení opravy.

MacBook Pro se přehřívá nebo dokonce sám vypne

V případech přehřívání zařízení je na vině nejčastěji zanášení chladícího systému prachem. Dále časem se poškodí teplo-vodivé pasty mezi čipy a chladící soustavou, které ztrácejí schopnost vodit teplo, zanáší se i ložiska ventilátorů a celá základní deska se pokrývá vrstvou prachu, který zvyšuje teplotu zařízení. Doporučujeme tuto závadu nepodceňovat, protože může mít za následek případné poškození spojů na základní desce a při zanedbání následnou opravu prodražit.

Na zapnutém MacBooku Pro se objeví přeškrtnutá složka nebo složka s otazníkem

Na MacBooku Pro se po zapnutí objeví na displayi pouze přeškrtnutá složka nebo složka s otazníkem. Může se jednat o obdobné vady jako v případě točícího se kolečka, což značí i obdobné vady. Může se jednat o lehčí závadu operačního systému, ovšem například i poškození pevného disku s Vašimi daty, vadu kabeláže nebo i samotné základní desky.

MacBook Pro spadnul nebo něco spadlo na něj

Při mechanickém poškození například při pádu je vystaveno celé zařízené silnému průhybu a otřesům na které není uzpůsobeno. Z tohoto důvodu po prvotním ohledání doporučujeme být velmi obezřetný, zda-li je vhodné zařízení zapínat nebo nejprve nechat provést kontrolu. Nejčastěji poškozenou součástí bývá display, pevný disk a samotné šasí/obal zařízení. Cenu opravy takovéhoto poškození je nutno vyčíslit až po kompletní demontáži zařízení. Ale před doručením do opravy doporučujeme nejprve konzultovat telefonicky.

Po zapnutí, MacBook Pro zahraje, ale nic nezobrazí na displayi

V tomto případě se s největší pravděpodobností jedná o závadu poškození základní desky. Nejčastěji v oblasti grafického čipu, ovšem obdobný projev má i poškození po polití. Každopádně doporučujeme raději co nejdříve konzultovat případné doručení na diagnostiku. Pokud se jedná o polití doporučujeme postupovat dle doporučení v odstavci, který se polití věnuje.

Na MacBooku Pro nefungují některé klávesy

Příčinou nefunkčnosti kláves nebo celé klávesnice může být několik, ale nejčastějším důvodem bývá poškození při čištění nebo po polití i malým množstvím kapaliny. Právě z důvodu poškození po polití doporučujeme nás raději kontaktovat co nejdříve, kdy technik s Vámi probere veškeré možnosti a nastíní případné řešení opravy.

MacBook Pro je pomalý

Pokud se Vám jeví MacBook Pro pomalý, doporučujeme nejprve telefonicky prodiskutovat problém s technikem. Někdy se může jednat o odstranění drobného problému v operačním systému.

Na MacBooku Pro nekliká touchpad

Jestli-že nelze na touchpadu MacBooku Pro takzvaně kliknout, může být nafouknutá baterie nebo poškozené membránové tlačítko samotného touchpadu. Vždy doporučujeme, aby se na závadu podíval technik. Tlačítko dokážeme opravit a baterii vyměnit, ozvěte se.

Upgrade - navýšení rychlosti Vašeho zařízení s využitím rychlých SSD disků

Navrhneme Vám optimální řešení na míru a dle Vašich potřeb ať už s využitím pouze rychlých SSD disků nebo tzv. Fusion Drive, kdy se spojí rychlost SSD a kapacita klasických pevných disků.